Кошик
169 відгуків
Офіційний дилер AL-KO в Україні! 
+380 (50) 857-50-85
+380 (96) 857-50-85

САДОВІ ПИЛОСОСИ

Техніка для осіннього прибирання: як вибрати й купити садовий пилосос

Техніка для осіннього прибирання: як вибрати й купити садовий пилосос

Для того щоб садова ділянка мала доглянутий і привабливий вигляд, потрібно докладати чимало зусиль для її прибирання. Причому наприкінці теплого сезону обсяг роботи з наведення порядку в саду збільшується. Опале листя сильно засмічує доріжки та газони. Прискорити й спростити процес збирання обпалого листя допоможуть корисні пристрої –  повітродувки, або садові пилососи. Що ж потрібно знати, щоб купити садовий пилосос?

Сучасна садова техніка спрощує та автоматизує звичні роботи, які ми традиційно виконували з використанням ручних інструментів. І повітродувка, яку нерідко називають садовим пилососом, здатна замінити одразу кілька пристроїв. З її допомогою ви забудете про мітли та віялові граблі, без яких зазвичай не обходиться прибирання листя в саду.

Найпростіші моделі садових пилососів працюють тільки на видування.

Найпростіші моделі садових пилососів працюють тільки на видування.

Принцип роботи садового пилососа

Те, що пристрій для автоматичного збирання листя на ділянці має подвійну назву,  зовсім не дивно. Справа в тому, що багато подібних пристроїв для збирання органічного сміття здатні працювати у двох режимах  на видування потоку повітря, як повітродувки, та на всмоктування, як звичайний пилосос.

Якщо ви вирішите купити садовий пилосос, збирати опале листя та дрібне сміття стане набагато простіше завдяки наявності об’ємного мішка, який прикріплюють до інструмента. А крім того, ця техніка може видувати забруднення з важкодоступних місць і швидко здувати листя з доріжок і майданчиків у напрямку до сміттєвих куп або ям для компосту.

При цьому регулювання інтенсивності повітряного потоку садового пилососа здійснюється як за допомогою спеціальних пристроїв, так і шляхом зміни насадок. Наприклад, насадка із завуженим соплом дасть можливість отримати максимальну потужність, потрібну для всмоктування брудного листя, а звичайна всмоктувальна труба, яка працює на мінімальній потужності, – прибирати листя під кущами й ніжними рослинами.

Різновиди садових пилососів

За аналогією з іншими садовими пристроями повітродувки можна поділити залежно від типу приводу. Можна купити садовий пилосос із електричним, акумуляторним або з бензиновим двигуном.

Кілька змінних насадок допоможуть відрегулювати швидкість і напрямок повітряного потоку. Кілька змінних насадок допоможуть відрегулювати швидкість і напрямок повітряного потоку.

Електричні пристрої не відрізняються зручністю через необхідність використання подовжувачів. А оскільки одними з головних вимог до пристроїв подібного типу є мобільність та автономність, найпопулярніші – це акумуляторні моделі повітродувок які дають змогу швидко й майже безшумно прибрати листя на невеликій ділянці.

І все ж для виконання великих обсягів роботи у великих садах рекомендовано бензинові пристрої. Як і акумуляторні пристрої, вони не обмежені мережевим кабелем, але виділяють під час роботи вихлопні гази й видають чималий шум.

Колісний садовий пилосос на бензиновому двигуні згодиться для прибирання великих ділянок.

Колісний садовий пилосос на бензиновому двигуні згодиться для прибирання великих ділянок.

Крім того, садові пилососи можна поділити на два конструктивні типи:

  • Ручні пилососи розраховані на роботу у висячому положенні. Саме їх найчастіше вибирають для регулярного застосування на невеликих ділянках. Залежно від ваги такого пристрою він для зручності може бути укомплектований плечовим ременем і невеликими коліщатками на трубі. Зустрічаються й важчі ранцеві моделі.
  • Колісні пилососи потрібні для прибирання великих площ газону, доріжок і майданчиків. Їх використовують, наприклад, для догляду за полями для гольфу. Потужність цих пристроїв дає можливість без проблем збирати мокре листя з бетонного покриття.

Якщо ви вирішили купити садовий пилосос, варто уточнити його ключові характеристики. Різні моделі можуть працювати або тільки на видування (усмоктування), або ж і на всмоктування листя, і на видування повітря. Деякі повітродувки до того ж оснащено вбудованим подрібнювачем, який перемелює зібране листя й дає змогу істотно зменшити обсяг сміття в травозбирачі.

Швидкість потоку повітря таких пристроїв може бути від 100-150 км/год. у побутових моделей до 250 км/год. і більше  у професійних. Під час вибору важливо враховувати можливості регулювання швидкості повітряного потоку, а також наявність або відсутність травозбирача, додаткових насадок і шлангів.

Принципи роботи із садовим пилососом

Щоб збирати й надалі використовувати обпале листя в компості, для невеликої ділянки більше підійде переносна акумуляторна модель повітродувки. Краще вибирати пристрій, що має  травозбирач і працює на всмоктування листя й на видування повітря.

  • Спочатку сміття й листя здувають до купи в режимі видування.
  • Потім пристрій перемикають у режим пилососа та збирають сміття в травозбирач.
Для збирання листя зручний об’ємний текстильний травозбирач. Для збирання листя зручний об’ємний текстильний травозбирач.

Таким чином вдається істотно зменшити в компості кількість дрібних камінчиків та інших непотрібних предметів. Крім того, для безпеки важливо користуватися захисним спорядженням  окулярами, а в разі застосування бензинової техніки  і навушниками.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner